Rocková krabička, blues, reggae, pop a hip hop

Mgr. Jiří Mazal

Ve čtvrtek 22. února 2024 se žáci naší školy zúčastnili již tradiční akce, vystoupení Mgr. Milana Parnahaje s jeho hudebně vzdělávacími pořady.

Žáci 1. stupně se seznámili s odnoží moderní populární hudby, která ovlivnila současnou pop-music, a to ROCK. Děti se poutavou a srozumitelnou formou dozvěděly co je pro rock typické a seznámily se s nejslavnějšími interprety české i zahraniční rockové hudby.

Žáci 2. stupně se ve svém bloku dozvěděli o historii hip hopu, blues, popu a reggae. Na konci si své nově nabité znalosti ověřili v kvízu o ceny.

Pořady byly výborně zpracovány, byly využity zvukové autentické ukázky, kdy Milan Parnahaj hrál na elektrickou kytaru a k tomu naživo zpíval. Za ním byla vhodným způsobem využita projekce.

Představení sklidila velký úspěch a těšíme se na další návštěvu.